Soovin trükkida raamatut 

… nii, et mu raha ei seisa tiraaži all kinni

Me arvame, et raiskava industriaalajastu vaimus suurte tiraažide lattu trükkimine ei kuulu sellesse sajandisse. Raamatut tuleks trükkida juurde siis kui lugejad seda vajavad. Uute raamatute puhul mõnesaja või -kümne eksemplari kaupa – siis kui poed juurde soovivad. Niširaamatu või ammu läbi müüdud klassika puhul üksikeksemplari kaupa – kui ostja veebipoes “Tellin” nuppu vajutab.

Me arvame veel, et kirjastaja ei peaks maksma trükikojale või maksma siis kui saab.

“Ära maksa trükikojale”

Kirjanik-kirjastaja-trükikoda-pood ahelasse tekib raha alles siis, kui lugeja raamatu ostab. Oleks ju õiglane, et ka trükkimise eest ei peaks suuri summasid ette maksma. Me võtame heameelega logistika ja muu asjaajamise poodidega enda kanda. Sellisel juhul saadame Sulle igakuiselt läbimüügi aruande ja maksame eelnevalt kokku lepitud summa igalt müüdud raamatult. Ehk DiPri maksab Sulle ja Sinu raha ei tolmu raamatupakkidena ladudes. Meie saame oma tasu samuti siis kui lugejate raha poe kaudu laekub.

Pikemaajalised lepingupartnerid ja Eesti Kirjanike Liidu liikmed ei pea maksma ka esimese trükikoguse minimaalset ettemaksu, mida me mõistliku hinnataseme hoidmiseks küsime.

“Maksa kui saad”

Kui Sul on kauplustega lepingud, mida ei soovi muuta, saab rahavood ja riskid muuta ikkagi hoopis mõistlikumaks – nimelt tasudes igakuiselt vaid selles kuus poodidele saadetud eksemplaride eest. Ühe eksemplari hind on eelnevalt kokku lepitud. Lisaks sellele, et raha ei seisa kinni, on ka kirjastaja risk oluliselt väiksem, sest igakuine juurdetrükk sõltub ju otseselt sellest kui palju raamatut eelmistel kuudel on ostetud.

Igal juhul oleme me kirjaniku ja kirjastajaga samal pool lauda ning teenime sellest kui raamat müüb. Mitte sellest, et suur tiraaž on lattu trükitud.

Meie eesmärk on muuta paberraamatute ilmale toomine helgeks ja riskivabaks. Kui soovid rohkem teada, helista meile + 372 6485 512 või kirjuta tere@dipri.ee.

… nii, et raamat ei saa kriitilisel hetkel otsa

Tiraaži läbimüük on tore sündmus. Väljaarvatud juhul kui see juhtub keset müügi kõrghooaega. Või kui selle tõttu potentsiaalsed lugejad ja ostjad raamatust sootuks ilma jäävad või seda raamatuvahetuse portaalide kaudu otsima peavad. DiPri trükilepingute puhul tagame, et kokku lepitud kaanehinnaga raamat on poodides olemas kuniks lugejad ja poed seda juurde soovivad (kasvõi tellitava üksikeksemplari kaupa) ning kuniks autoriõigused kehtivad. Uue partii saame poe poole garanteeritult teele panna kolme tööpäeva jooksul hetkest, mil kirjastaja või pood meid sellest vajadusest teavitab. Võime ka kokku leppida, et jälgime piisava varu olemasolu hoopis ise.

Muidugi võib raamatut ka laos hoida. Igaks juhuks. Kuid see on kallis lõbu – raha seisab õnnetutes raamatupakkides, mis teenitud intressi asemel toovad hoopis ladustamise kulu.  Uuemaid raamatuid on mõistlik juurde trükkida mõnesaja või -kümne kaupa – siis kui poed juurde soovivad. Niširaamatu või ammu läbi müüdud klassika puhul üksikeksemplari kaupa – kui ostja veebipoes “Tellin” nuppu vajutab.

Me kombineerime suurtes kogustes kuluefektiivse ofsettrüki paindliku digitrükiga, seega saame mõistliku hinnaga hakkama nii ühe- kui tuhandete kaupa trükkimisega.

Meie eesmärk on muuta paberraamatute ilmale toomine helgeks ja riskivabaks. Kui soovid rohkem teada, helista meile + 372 6485 512 või kirjuta tere@dipri.ee.

… nii, et raamatupakid ei jää lattu kopitama

Laos või odavmüügi kastis vedelev raamat on kurb vaatepilt. Nii kirjastajale kui autorile.

Raamatu ilmutamise ajal saab kirjastaja ju vaid oletada, kui mitu inimest selle enda jaoks avastavad. Ja soetavad. Ometi peab just sel hetkel otsustama kui palju raamatupakke tuleb lattu osta. Eluvõitluses ellujäänud kirjastajatel on välja arenenud erk selgeltnägemise võime. Ent üha määramatuma ja nišistuvama tuleviku prognoosimine ning rahavarude trükistena lattu vangistamine ei ole paratamatus.

DiPri jaotab iga raamatu eeldatava läbimüügi efektiivse ofset- ja paindliku digitrüki vahel. Seeläbi viime ületootmise ohu enda jaoks nii alla, et saame lubada kirjastajale selle riski täielikku kaotamist. Ehk selle asemel, et trükkida näiliselt odava eksemplari hinnaga tiraaž lattu seisma ja seda siis odavmüügikampaaniatega püüda maha müüa, võib igas kuus trükkida just nii palju raamatuid kui palju poed seda sisse võtavad (ja on eelnevalt müünud). Kokku lepitud eksemplari hinnaga. Logistika korraldame meie.

Muide, odavamate raamatute ootuses olevate klientide vajaduste rahuldamiseks ei ole vaja kalleid raamatuid alla omahinna müüa. Erinevate sihtgruppide jaoks võib kohe trükkida erinevad partiid (pehmekaaneline, mustvalge, taskuformaadis, …). Sellest räägime heameelega juurde. Digiajastu on paindlik. Meie samuti.

Meie eesmärk on muuta paberraamatute ilmale toomine helgeks ja riskivabaks. Kui soovid rohkem teada, helista +372 6485 512 või kirjuta tere@dipri.ee.

nii, et DiPri korraldab logistika ja muu

Õige formaadi ja paberi valimine, trükikvaliteedi tagamine, poodide varustamine, laondus ja logistika on kirjastamises väga tähtsad. Kuid nendega tegelemine ei ole tingimata kirjastaja taak. Me võtame heameelega logistika, laonduse ja muu sebimise koorma enda õlule nii et te saaksite keskenduda põnevate autorite ja teoste avastamisele ja nende loomingulisele turundamisele. Kui vaja, korraldame ka ISBNi, standardkujunduste ja muu ise ära. Kaane- ja sisupaberite, formaadi, köitmise ja lamineerimise viiside valiku vabadus on muidugi kirjastajal, kuid soovi korral lahendame need ära ja näitame proovieksemplaride peal tulemuse ette. Lihtsalt ja kõrgekvaliteediliselt.

Meie eesmärk on muuta paberraamatute ilmale toomine helgeks ja riskivabaks. Kui soovid rohkem teada, helista +372 6485 512 või kirjuta tere@dipri.ee.

… nii, et tulemus on garanteeritult kaunis

Oli aeg mil digifotograafia jäi oma kvaliteedilt filmilindile alla. Tänapäeval leiab analoogkaamera vaid nišitegijate käes ent legend sellest, et digi ei ole ikka “päris” kuna ei anna piisavalt hästi pildistatut edasi vohas veel siiski kui digikaamera pikselite arv oli inimsilma tajuvuspiirid juba kaugele selja taha jätnud. Ehkki digitrüki kvaliteet on vähemalt sama hea kui ofsetil juba pikemat aega ja – arvestades töötlemise paindlikkust ja kiirust – annab hoopis uued võimalused raamatute ilmutamiseks, püütakse siingi elus hoida legendi ofsetist kui “päris” raamatute trükkimise viisist. Võiksime siia kirjutada terve hulga oma masinate tehnilisi parameetreid, rääkida DiPri meeskonnast, mille liikmed on kogenud igasuguseid masinaid ja pabereid – nii sellest kui möödunud sajandist – kuid selle asemel kutsume Sind lihtsalt meil trükitud-köidetud raamatuid vaatama ja katsuma – poes, meie juures, kus iganes. Kindlasti ka katsuma, sest paberraamat ei pea mitte ainult ilus välja nägema, vaid ka käe all mõnus tunduma. Just seepärast eelistame me trükkida kõige kvaliteetsemale paberile. Raamat on seda väärt.

Kui eelnevast jäi mulje, et me ülistame vaid digitrükki, siis nii see päris ei ole. Ka analoogfotograafial ja vinüülplaatidel on kindel koht siin elus. Nii kombrineerime meiegi paindlikku digitrükki väga suurte koguste trükkimisel hoopis efektiivsema ofsetiga. Ei ole ju vahet missuguses ahjus sai küpses, peaasi et maitseb hästi ja näeb isuäratav välja.

Meie eesmärk on muuta paberraamatute ilmale toomine helgeks ja riskivabaks. Kui soovid rohkem teada, helista +372 6485 512 või kirjuta tere@dipri.ee.